Dehydratace je nedostatek tekutin v těle. Ohrožuje především děti a staré lidi.
Bolest břicha
Po přečtení článku se z Vás nestanou odborníci v rozpoznání příčin bolesti břicha, ani vám neposkytnu jednoduchý návod jak se jí zbavit. Není divu, protože postaví do pozoru celý lékařský tým, a přesto se někdy nepodaří určit její příčinu. Mohu ale slíbit, že Vám pomohu rozeznat, kdy to začíná být opravdu špatné a jak pátraní po původu bolesti významně urychlit.
Bolest břicha
Při záhadě bolesti břicha, můžeme říci bolesti žaludku, je lékař jako detektiv. Určitě se s ní každý již setkal. Zastihne nás zcela nečekaně a v plné síle. Překvapí nás uprostřed rušné ulice. Nevybírá si žádnou konkrétní hodinu, věk ani pohlaví. Seznamte se s bolestí břicha. Doufám, že čtenáře neodradím následující informací. Po přečtení článku se z vás nestanou odborníci v rozpoznání příčin bolesti břicha, ani vám neposkytnu jednoduchý návod jak se jí zbavit. Není divu, protože postaví do pozoru celý lékařský tým, a přesto se někdy nepodaří určit její příčinu. Mohu ale slíbit, že vám pomohu rozeznat, kdy to začíná být opravdu špatné a jak pátraní po původu bolesti významně urychlit.
Příčiny bolesti břicha
Pátraní po příčině bolesti břicha může začít. Místo činu - břicho, oblast žaludku. Hlavní podezřelí - kolem čtyř set známých příčin. Nejprve podrobně prozkoumáme místo činu. To je část mezi hrudníkem a pánví. Můžeme mluvit o největší části těla s největším počtem orgánů. Záhada se nám ale více zamotává, protože stopy často vedou do okolních částí. Tady je třeba vzpomenout na ideu jednoty těla, mysli a duše. Vzpomenete si, co s vámi udělala dávka stresu nebo jiná psychická zátěž? A co zamilování? Motýli v břiše nebo křeč jsou při lásce přece normální. Tím jsme se ale přesunuli do hlavy, kde se takovéto stavy formují. A na závěr, abychom to ještě více zamotali, příčina bolesti břicha nemusí být jenom v břiše, hlavě nebo v hrudníku, ale taky ve vnějších či vnitřních pohlavních orgánech. Často je pachatel bolesti břicha znám a překvapíme ho osvědčenými babskými recepty. Některé stavy způsobené například ženskými obtížemi nebo krátkodobé mírné bolesti způsobené například přetížením břišních svalů zvládneme díky použití osvědčených rad. Dieta, zklidnění při nervozitě, teplé obklady při ženských obtížích, pití bylinných čajů.
Vyšetření při bolesti břicha
Když nám osvědčené triky nepomůžou, na scénu musíme přizvat detektivy, lékaře, kterým mnohonásobně ulehčují práci svědci, tedy vy. Ano, pomoci může vaše výpověď. Začneme výslechem, neboli anamnézou. Pravdivě zodpovězte dotazy lékařů. Sledujte, zda bolest břicha vzniká v konkrétní okamžik (po jídle, při kašli), jaké další potíže vás trápí, zda v posledním období nedošlo ve vašem životě k nějakým změnám, třeba změna práce. Vše se počítá a vše může pomoci. Vaše odpovědi jsou stopou k vyjasnění záhady bolesti břicha. Po důkladné anamnéze může lékař vyšetřovat dále, pohmatem. Pokud nic nezjistí ani tak, má k dispozici spoustu speciálních metod, které mu pomůžou zúžit okruh pachatelů a objasnit záhadu bolesti žaludku. Slyšeli jste o bolesti břicha způsobené otočením varlete v šourku? Takhle dojde k uzavření cév, které varle zásobují kyslíkem a živinami. Zde platí, že kde neteče řeka, tam i tráva vyschne. Zde je lékařská pomoc zkrátka nutností. Jak víme, dobrých lékařů je málo, a tak sa snažme zdravou životosprávou a snížením stresu předejít zbytečným návštěvám. Určitě ale vyhledejte lékaře, pokud je bolest žaludku silná a neutichá, je provázená déletrvajícím průjmem nebo zvracením.