Dehydratace je nedostatek tekutin v těle. Ohrožuje především děti a staré lidi.

Úzkost u dětí je psychický stav, pro který je charakteristický stísněnost, obavy nebo strach. Úzkost vyvolaná odloučením od rodičů, strach ze tmy či cizích lidí je pro děti běžná do doby než začnou chodit do školy. K nejčastějším typům úzkosti patří úzkostná porucha, panická porucha, fobie, posttraumatický stres nebo manio-obsesivně-kompulzivní porucha. Například u dětí s úzkostnou poruchou dochází k emocím nebo citům bez konkrétní příčiny nebo neúměrně velkým v porovnání s příčinou.
Úzkost je psychický stav charakterizovaný stísněností, obavami nebo strachem, který může být mírný nebo extrémní. Určitý stupeň úzkosti v jednotlivých fázích dětství je normální. Například úzkost vyvolaná odloučením od rodičů nebo od blízkých příbuzných je běžná u dětí od 7 měsíců věku až do doby, kdy začnou chodit do školy. Malé děti se často bojí tmy, blesků, cizinců a mnoha dalších věcí, kterým nerozumějí nebo se jim zdají hrozivé. Mělo by vás znepokojit, jestliže se zdá, že úzkost dítěte se nevztahuje k nějaké určité věci nebo události, nebo že omezuje běžné činnosti dítěte (například když se dítě bojí chodit do školy). Extrémní úzkost se může vyvinout v úzkostnou poruchu.
K nejčastějším typům úzkostné poruchy patří obecné úzkostné poruchy, panické poruchy, fobie, posttraumatické stresy a obsesivně-kompulzivní porucha.
Jestliže lékař zjistí u dítěte příznaky úzkostné poruchy, pošle ho na psychiatrické nebo psychologické vyšetření. Je-li u něj diagnostikována úzkostná porucha, bude potřebovat léky na zmírnění úzkosti a psychoterapii, která má pomoci odhalit skryté příčiny úzkosti. Terapeutických sezení se mohou zúčastnit i ostatní členové rodiny. Pomocí léčby dítě dokáže překonat svou úzkost a naučí se lépe vyrovnávat s každodenními stresy. Úzkost a strach, které dítě každý den prožívá, můžete zmírnit tím, že si budete s dítětem o jeho starostech nebo problémech povídat.