Příznaky

Seznam kategorií
Bolest v kříži

Bolest v kříži

Bolest v kříži je v naší populaci velmi častá obtíž, ve valné většině však způsobená pouze špatnými pohybovými návyky. Bolest v kříži je nejlépe řešit udržením si zdravého životního stylu a zdravých pohybových aktivit. V tom nám může často pomoci i vhodné nastavení židle popřípadě kvalitní matrace a polštář zajišťující pohodlný a klidný spánek.

Příznaky deprese

Příznaky deprese

Projevy deprese se mohou velmi lišit u různých jedinců. Někteří dokážou své deprese pečlivě skrývat, zatímco jiní se v nich utápí veřejně. Obě dvě možnosti projevů depresí však mohou vést k vážným stavům, které mohou vyústit až v pokus o sebevraždu. Mezi základní projevy deprese patří plačtivost, úzkost, úbytek nebo příbytek na váze, změna chování, v těžších stádiích se objevují i stavy nehybnosti a halucinace. Projevy deprese není radno brát na lehkou váhu, jedná se o těžké onemocnění, které může pacienta dohnat k extrémním činům.

Hypertenze - příznaky

Hypertenze - příznaky

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak je onemocnění postihující zprvu systém srdce a cév. Postupně se ale problém rozšiřuje a vysoký krevní tlak tak poškozuje spoustu orgánů. Mezi nejtypičtější celkové příznaky vysokého krevního tlaku patří neklid, únava a pocení. Mezi další příznaky hypertenze patří bušení srdce, či bolesti hlavy.

Vysoký krevní tlak - příznaky

Vysoký krevní tlak - příznaky

Vysoký krevní tlak je stav, kdy krev v našich cévách tlačí na stěnu těchto cév příliš velkou silou. Vysoký tlak tak škodí nejen cévám, ale i ostatním tkáním. Příznaky vysokého krevního tlaku zahrnují symptomy specifické pro jednotlivé orgány, jako je tlak na spáncích, bušení srdce, nebo krvácení z nosu. Mezi příznaky vysokého krevního tlaku ale patří i symptomy nespecifické, například únava, změny nálady, či neklid.

Srdeční selhání - příznaky

Srdeční selhání - příznaky

Srdeční selhání je onemocnění, při kterém srdce nezvládá pumpovat dostatečné množství krve do organismu. Příznaky srdečního selhání záleží na tom, je-li postižena pravá či levá polovina srdce, případně je-li selháním postiženo srdce celé. Příznaky srdečního selhání také nemusí být rozpoznány, v tomto případě je pacient ohrožen pozdním stanovením diagnózy a horší prognózou.

Bradykardie - zpomalení srdečního rytmu

Bradykardie - zpomalení srdečního rytmu

Bradykardie neboli zpomalení srdečního rytmu je stav, při kterém se frekvence srdeční činnosti zpomalí pod 60 stahů za minutu. Bradykardie je zajímává tím, že některým lidem, kteří bradykardií trpí, způsobuje závažné obtíže, zatímco jiní o ní vůbec nevědí. Do první skupiny patří lidé, u kterých je bradykardie způsobena jiným onemocněním, především poruchou funkce převodního systému srdečního, poruchami funkce štítné žlázy či vysokým nitrolebečním tlakem. Do druhé skupiny patří například sportovci, u kterých je bradykardie způsobena jejich tréninkem a je v zásadě neškodná.

Tachykardie - zrychlení srdečního rytmu

Tachykardie - zrychlení srdečního rytmu

Tachykardie znamená zvýšení frekvence činnosti srdce nad 90 stahů za minutu. Tachykardie může být fyziologickou odpovědí organismu na nejrůznější stimuly jakož i příznakem mnoha chorob. Tachykardii zaznamenáváme jak při zvýšené fyzické zátěži, kdy je potřeba pumpovat do těla větší množství okysličené krve, tak při stresu v tom nejširším slova smyslu, tedy psychickém, při nemoci či zranění. Tachykardie může být způsobena také celou řadou chorob. Vyskytuje se při chudokrevnosti, onemocnění štítné žlázy nebo při některých vlastních nemocech srdce. Tachykardie může vyústit v poruchu srdečního rytmu, která může člověka ohrožovat přímo na životě.

Infarkt myokardu - příznaky

Infarkt myokardu - příznaky

Infarkt myokardu bezprostředně ohrožuje pacienty na životě. To, jestli a v jaké kondici pacienti infarkt myokardu překonají, závisí na stanovení včasné diagnózy infarktu a na rychlém zahájení léčby. Kvůli tomu je nutné znát typické příznaky infarktu myokardu, při jejichž podceňování dochází k oddálení léčby a výraznému zhoršení kvality života pacientů po infarktu.