Dehydratace je nedostatek tekutin v těle. Ohrožuje především děti a staré lidi.

Malátnost, odborným názvem adynamie nebo astenie, je termín pro celkovou tělesnou slabost a zároveň příznakem, který nesmí být podceňován. Bývá často důsledkem nedostatečného příjmu tekutin, doprovází akutní infekční onemocnění s horečkou, ale může být příznakem i mnohem vážnějších onemocnění.
Lámavé nehty je nepěkný a nepříjemný problém, který, jak se dočtete níže v článku, má více příčin. Nehty jako kožní deriváty jsou jednou z částí lidského těla, která je po narození kompletní a jsou tedy známkou donošenosti dítěte. Mimo ochrannou funkci konců prstů, slouží v diagnostice chorob různých orgánových soustav těla. Nehty mohou mít svůj význam i v historické antropologii a archeologii, jako otisky nehtů či nehtové vrypy. Je proto důležité jakýkoliv problém s nehty nepodceňovat a vždy se raději poradit s lékařem.
Krvácení po pohlavním styku může potkat jak ženy, tak i muže, avšak nikdy nesmí být bráno na lehkou váhu. Slabé krvácení se může objevit u prvního, ale i u druhého pohlavního styku, které je nejobvyklejší. Při něm totiž dochází k porušení panenské blány, což je provázeno několika kapkami krve. Jiným možným důvodem může být velikost penisu muže, poškození sliznice, infekční choroba či rakovina děložního čípku.
Pleurální výpotek není nemoc sama o sobě, ale představuje častou komplikaci či projev mnoha nemocí, resp. patologických procesů. Mezi nejčastější příčiny pleurálního výpotku patří městnavé srdeční selhání, pneumonie, nádorová onemocnění a plicní embolie. Pleurální výpotek je nebezpečný stav, který může probíhat i skrytě bez příznaků nebo se projevit zhoršujícím se dýcháním a kašlem. Každý takový stav je nutné konzultovat s lékařem a neprodleně začít léčit, aby se předešlo vážným komplikacím ohrožující lidský život.
Nízký krevní tlak, neboli hypotenze, je definován jako krevní tlak nižší než hranice 100/65mmHg. Příčiny nízkého krevního tlaku mohou být různé, ne vždy se však jedná o patologickou záležitost. Často se s ním fyziologicky setkáváme u mladších jedinců, především dívek. Přesto i nízký krevní tlak může přinést spoustu zdravotních obtíží a proto je nutné i nízký krevní tlak léčit.
Otok plic, neboli plicní edém, je označení pro nebezpečný stav, kdy se v plicích objeví tekutina. Díky této tekutině se zjednodušeně řečeno naše plíce topí. Plicní sklípky tak nemohou splňovat svou úlohu výměny plynů, což vede k silnému nedostatku dechu. Jaké jsou příčiny, příznaky a léčba otoku plic?
Bolest hlavy se nevyhýbá nikomu a několikrát za život se s ní setká každý, patří dokonce mezi nejčastější důvody návštěvy lékaře. Bolesti hlavy mohou mít mnoho podob a ještě více příčin: stres, změny počasí, různé potraviny. Seznamte se s dvanácti nejčastějšími spouštěči bolesti hlavy.
Svalové křeče nemusí být příznakem žádného onemocnění, nelze je však podceňovat. Mezi příčiny svalových křečí patří nadměrná fyzické aktivita a nedostatek hořčíku v organismu. Svalové křeče mohou být i výsledkem poruchy v nervovém a hormonálním systému.