Dehydratace je nedostatek tekutin v těle. Ohrožuje především děti a staré lidi.

Život s popáleninami představuje jak fyzicky, tak psychicky náročné období, kdy je nesmírně důležitá podpora rodiny i přátel. Pacient se potkává s řadou problémů, kdy tím nejčastějším a pro pacienta nejdůležitějším je jeho vzhled po úrazu.
Akné je nejčastějším kožním onemocněním adolescentů, které postihuje mazové žlázy. Ty se nacházejí především na obličeji, horní části hrudníku a zad a proto se akné objevuje nejvíce v těchto oblastech. Příčin vzniku je několik, avšak za tu nejdůležitější příčinu je považována hormonální dysbalance. Léčba akné může být konzervativní a farmakologická. V těžších případech je možné přistoupit i k léčbě chirurgické, avšak ta se zabývá spíše řešením následků akné, nejčastěji jizev. Existuje řada opatření, pomocí kterých lze vznik a rozsah akné ovlivnit.
Akné je nejčastějším kožním onemocněním způsobený spolupůsobením řady faktorů. Postihuje jak muže, tak ženy, nejčastěji v období dospívání. Významným faktorem, který se na vzniku akné podílí je hormonální nerovnováha, především tedy převaha mužských pohlavních hormonů. Proto se také setkáváme u chlapců častěji s těžšími případy akné. Jako každému onemocnění, i akné je lepší včas přecházet.
Akné je nejčastějším kožním onemocnění vyskytující se především u dospívajících, ale setkáváme se s ním i u dospělých. Hlavní příčinou vzniku akné je hormonální nerovnováha s převahou mužských pohlavních hormonů. Akné se projevuje typickými zarudlými pupeny, které se mění v drobné bělavé puchýřky. Léčba akné musí být individuální a především komplexní.
Akné je nejčastějším kožním onemocněním, které se vyskytuje převážně u adolescentů. Jedná se o postižení mazových žlaz, které jsou ucpány nadměrně tvořenou rohovinou a kožním mazem a vytváří tak vhodné podmínky pro množení bakterií. Strava má rovněž určitý podíl na vzniku akné avšak není třeba tento vliv přeceňovat.
Akné je nejčastějším kožním onemocněním adolescentů. Jedná se o onemocnění mazových žlaz a proto se vyskytuje v místech, kde jsou tyto žlázy hojně zastoupeny, typicky v obličeji, horní části hrudníku a zad. Příčin vzniku akné je celá řada. Důležitým faktorem vzniku je i hormonální nerovnováha. Důkazem toho je, že se akné vyskytuje i u žen nad 30 let věku, nejčastěji v období před menstruací, kdy dochází k významným hormonálním změnám.
Mykóza nohou je enjčastějším plísňovým onemocnění, které postihuje jak muže, tak ženy. K přenosu mykózy dochází kontaktem s nakaženým člověkem, či zvířetem, ve formě odlupujících se šupinek kůže obsahujících plíseň. Nejčastěji tomu bývá ve veřejných zařízeních. Jelikož je mykózy nohou ve většině případů chronicky probíhajícím onemocněním, je vhodné dodržovat některá preventivní opatření a tomuto úpornému onemocnění se vyhnout.
Dekubity představují závažnou komplikaci mnoha onemocnění ve vyšším věku, která jsou spojena s imobilizací pacienta. Dekubity představují rány, které vznikají působením tlaku a jsou velice bolestivé. Často se komplikují vznikem infekce, jelikož se jedná především o otevřené rány. Léčba dekubitů je velice svízelná a proto je vhodné předcházet jejich vzniku.